កិច្ចប្រជុំគណៈកម្មការការងារសមាជិក​លើកទីមួយឆ្នាំ ២០១៨
នាថ្ងៃទី២២ ខែមិនា ឆ្នាំ២០១៨ កន្លងទៅនេះ​ ការិយាល័យ​ឥណទានកម្ពុជា (ហៅកាត់ថាស៊ីប៊ីស៊ី) បានរៀបចំជួបប្រជុំ គណៈ​កម្មការ​​​ការងារ​​សមាជិក​លើកទីមួយ សំរាប់ឆ្នាំ ២០១៨ ​របស់ខ្លួន នៅសណ្ឋាគារ​ភ្នំពេញ​ ដោយ​មានតំណាង​​អញ្ជើញ​​មកពីគ្រប់ស្ថាប័ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ជាសមាជិក ផងដែរ។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំលើកនេះ រួម​មានកិច្ចពិភាក្សារ​អំពីចំនុច​ដែលបានលើកឡើង កាលពីកិច្ចប្រជុំលើកមុន​ដើម្បីធ្វើសេចក្តីសំរេច​ជាផ្លូវការ និង  មានការបោះឆ្នោត​ជ្រើសតាំងប្រធាន និង​អនុគណៈ​កម្មការ​ការងារ​សមាជិក ដែលវាជាការបោះឆ្នោត​​រៀងរាល់​២ឆ្នាំម្តង។
ក្នុងការបោះឆ្នោត ប្រធានគណៈ​កម្មការ​ការងារ​​សមាជិក​​ដែល​នឹង​ចូលរួម​​ចំណែក ​ក្នុងការងារប្រតិបត្តិការ​គណៈកម្មការនេះ បាន​ទៅលើ​​លោក រុំ វណ្ណារ៉ា អញ្ជើញ​មកពី​គ្រឹះស្ថាន​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ក្រេឌីត ហើយអនុគណៈកម្មការ​ការងារសមាជិក បានទៅលើលោកស្រី ស្រ៊ាង ឡាលីន អញ្ជើញ​មកពីធនាគារ ស៊ីអាយអិមប៊ី។
គួរបញ្ជាក់ថា គណៈកម្មការការងារ​​សមាជិករបស់ស៊ីប៊ីស៊ី ​គឺជាក្រុម​ថ្នាក់ដឹកនាំ​​ចាត់​តាំង​​​ដ៏មាន​​ប្រសិទ្ធិភាព ​ក្នុងការទំនាក់​ទំនង ទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់​ប្រចាំថ្ងៃ របស់យើង ហើយវាជា​មធ្យោបាយមួយ ដែលយើង​អាច​ធ្វើការ​​ទំនាក់​​ទំនង​ ដើម្បីផ្តល់​ព័ត៌មាន​ផ្សេងៗ ដល់​សមាជិក​ទាំងអស់ ទន្ទឹមនឹងនោះក៏ដើម្បីទទួលយកពត៌មានពីសមាជិកខ្លួនផងដែរ។
គណៈកម្មការនេះ ធ្វើការជួបប្រជុំគ្នារៀងរាល់ ៣ខែម្តង ដោយមាន​ការចូល​រួមពី​សមាជិកទាំងអស់។ ក្រុមថ្នាក់​ដឹកនាំចាត់​តាំងនេះ​បាន​​អនុវត្ត​យ៉ាង​ហ្មត់ចត់ និងប្រកបដោយគុណតម្លៃ ព្រមទាំង​ប្រសិទ្ធិភាព​​ខ្ពស់​សំរាប់សមាជិករបស់ស៊ីប៊ីស៊ី  ក៏ដូចជាវិស័យទាំងមូល ដោយផ្តល់​ឱកាស​​អោយ​យើង​អាច​​​កែសម្រួល​​លទ្ធផល​ ​អោយ​កាន់តែ​ប្រសើ​ឡើង​​ជាលំដាប់ តាម​រយៈ​​ការ​ផ្តល់​ឱកាស់​ដល់​​សមាជិក​​ទាំងអស់​​លើក​ឡើង​នូវកង្វល់ ការស្នើសុំ និងគំនិតផ្សេងៗ ដើម្បីផ្តល់​លទ្ធផល​ជាវិជ្ជមាន​ដល់​​សមាជិកគ្រប់ស្ថាប័ន។

Published Date: Monday March 26th, 2018
On March 22, 2018 at Phnom Penh Hotel, Credit Bureau Cambodia (CBC) conducted its 2018 first Member Working Committee (MWC) seminar with the representatives from all financial institutions. The seminar was to discuss about the proposing items which had been discussed in the last seminar and to formalize on​ the action plan, followed by the election for the new chairman and vice-chairman of MWC, which is a vote in every two years.
The chairman of the MWC, who will involve in the contribution to this committee, is Mr. Rom Vanarar from KREDIT Microfinance Institution and the vice-chairwoman is Ms. Sreang Lalune from CIMB Bank Plc.
The Member Working Committee is a very powerful platform helps CBC to interact and reach out to our daily users, hence it provides opportunities for CBC to communicate latest updates and vice versa to hear back from our members. CBC regularly hosts the committee on a quarter basis with the participation of all members. This platform has been reliably operated and proven to be more efficient and value-added to all CBC’s members and also to the industry as the whole through the room to improve outcomes where all members can raise their concern, suggestion and/or ideas that benefit.