អណ្តូងទឹក និងបង្គន់ចំនួន ២០ ត្រូវបានផ្តល់ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រខេត្តព្រៃវែង
នា​​ថ្ងៃ​ទី​២៣ ខែ​ធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០១៧​​ ថ្នាក់​ដឹកនាំ​ និងបុគ្គលិកការិយាល័យឥណទានកម្ពុជា (ស៊ីប៊ីស៊ី) បានចុះ​ជួយធ្វើបន្ទប់ទឹក និងអណ្តូងសរុបចំនួន ២០ សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្រ ៤៥ គ្រួសារ រស់នៅសង្កាត់កំពង់លាវ ក្រុង​ព្រៃវែង ខេត្តព្រៃវែង។ ​កម្មវិធីនេះ​បង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណង​ផ្តល់ភាពងាយ​ស្រួល​ក្នុងការ​ទទួលបានប្រភពទឹកស្អាត និងលើកកម្ពស់សុខភាព ព្រមទាំងអនាម័យ និងការពារជំងឺចំលងក្នុងសហគមន៍ផងដែរ។​​
កម្ម​វិធី​នេះ​មាន​ការ​ចូល​រួម​ពី​ លោក​ អឿ សុធា​​រ័ត្ន ប្រធាន​នា​យក​ប្រតិបត្តិ​ ការិ​យាល័យ​​ឥណ​ទាន​កម្ពុជា ​អាជ្ញា​ធ​ដែន​ដី​ ថ្នាក់ដឹកនាំ និង បុគ្គលិកការិយាល័យឥណទានកម្ពុជា និង អង្គការស្រលាញ់​កម្ពុជា​ រួម​ទាំង​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​សរុប​ជាង​ ១០០ ​នាក់។
គួ​រ​បញ្ជាក់ថា​ការិយាល័យ​ឥណទាន​កម្ពុជា ត្រូវបានចាប់ផ្តើមដំណើរការជាផ្លូវការ​នាថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែមី​នា ឆ្នាំ២០១២​ ដោយមាន​ការផ្ដួច​ផ្ដើម​​ពី ធនាគារ​ជាតិ នៃកម្ពុជា សមាគមធនាគារ​នៅកម្ពុជា សមាគម​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា និងក្រុមប្រឹក្សា​ហិរញ្ញវត្ថុ​អន្តរ​ជាតិ។ ការិយាល័យឥណទាន​កម្ពុជា ​​ជាក្រុមហ៊ុន​ឈានមុខគេ ​ក្នុង​ការផ្តល់នូវ​សេវា​ព័ត៌​​មាន​​ហិរញ្ញវត្ថុ ឧបក​រណ៍​​​​វិភាគ​​ទិន្នន័យ និង របាយការណ៍​ឥណទាន ទៅ​ដល់​​ស្ថាប័ន​ហិរញ្ញវត្ថុ​​ទាំង​អស់ នៅក្នុងប្រទេស​​កម្ពុជា។​ ក្រុម​ហ៊ុន​តែង​​បាន​ចូល​រួម​ជា​ប្រចាំ​ក្នុង​សកម្ម​ភាព​មនុស្ស​ធម៌​ កីឡា ការ​អប់​រំ​ដល់​និស្សិត​តាម​សាកល​វិទ្យា​ល័យ​រដ្ឋ ​និង​ឯ​ក​ជន ការ​ជួយ​គាំទ្រ ​និង​ធ្វើ​អោយ​ប្រសើរ​ឡើង​​នូវវិស័យ​ហិរញ្ញ​វត្ថុកម្ពុជា​ និង​ការ​ចូល​រួម​លើក​កម្ពស់​​សុខភាព​របស់​ប្រជាជន​ ព្រមទាំងការ​ជួយ​ឧបត្ថម្ភក្នុង​រូប​ភាព​ជា​ច្រើន​ផ្សេងទៀត។​

Wells and toilets of 20 units are provided to poor people in Prey Veng Province
On December 23, 2017, management and staff of Credit Bureau Cambodia (CBC) participated in building bathrooms and wells of 20 units for 45 poor families living in Kampong Leav commune, Prey Veng town, Prey Veng province. This program aims to ease more conveniences in accessing clean water supply, improving sanitation and  preventing illness in this poor community.
The program was presided over by Mr. Oeur Sothearoath, Chief Executive Officer of Credit Bureau Cambodia, local authorities, management and staff of CBC, Love Cambodia Organization and the participation of around 100 local people.
Credit Bureau Cambodia was officially operated on March 19, 2012 with the support from National Bank of Cambodia, the Association of Banks in Cambodia, the Cambodian Microfinance Association and the International Finance Corporation.
Credit Bureau Cambodia is the leading provider of financial information, analytical solutions, and credit reporting services to financial institutions and consumers in the Kingdom of Cambodia. As part of its CSR program, Credit Bureau Cambodia has actively participated in many humanitarian programs, sport and education activities for students at public and private universities, supporting and improving the Cambodia financial sector, promoting good health habit and contributing to many other social programs.